Üst Reklam

Vücut Tipine Göre Kıyafet Kombinleri


Kıyafet kombinleri yaparken aslında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, vücut tipidir. Moda sitelerinde birçok farklı kıyafet kombini için giyim önerileri bulunmaktadır. Gün içerisinde giyeceğiniz kıyafeti seçerken okuduğunuz bu yorumlar; boya, kiloya, kalça ve göğüs büyüklüğüne göre farklı sonuçlar çıkartmaktadır. Vücut tipine uygun kıyafetler giyerek, olduğunuzdan daha zayıf, daha uzun ve daha fit görünmeniz mümkündür.

Kısa Boylular İçin Kıyafet Kombinleri


Kısa boyunuzu gizlemek ve olduğunuzdan daha uzun görünmek için; ten rengi stiletto, dar paça pantolon, çizgili kumaş ve şapka gibi parçalar tercih etmelisiniz. Kıyafet kombini yaparken tamamen tek bir renk kullanmak, bu vücut tipi için çoğunlukla avantaj olarak karşımıza çıkar. Bunun tam tersi şekilde zıt renkler kullanmak da kısa boylular için idealdir.

Bol paça pantolon, kapri, babet ve kolsuz diz altı elbise ise kısa boyluları daha kısa göstereceği için tercih edilmemelidir. Aynı şekilde fazla kiloları olanlar da bu parçaları kullanmamalıdır.

Büyük Göğüslüler İçin Kıyafet Kombinleri


Büyük göğüslüler için önereceğimiz parçalar içerisinde V yakalı yarasa kollu bluz, kolsuz, kare veya havuz yaka elbiseler bulunmaktadır. Bununla birlikte kıyafet kombini yaparken göğüs küçültücü çamaşır tercih edebilirsiniz.

Dar gömlek modelleri ve bele oturan ceket çeşitleri göğüslerinizi bastıracağı için çirkin bir görüntü ortaya çıkartabilir. Bisiklet yaka kısa kollu tshirtler de sizi kilolu gösterebilir.

Geniş Kalçalılar İçin Kıyafet Kombinleri


Geniş bir kalçanız varsa yapacağınız kıyafet kombininde dikkat edeceğiniz ilk şey, pantolon modelleridir! Kalçanıza göre pantolon alırken belinize büyük gelmesi, belinize göre alırken ise kalçanıza dar gelmesi mümkündür. Bu yüzden giyim markalarının kalça şekilleri uygun modellerini almalısınız. Cepli, koyu renk ve yüksek belli pantolon modellerini tercih edebilirsiniz.

Geniş kalçalılar için yapılan kombinlerde dar pantolon, düşük bel ve kısa-dar tshirt gibi parçalardan uzak durmalısınız. Bunlar, kalçalarınızı olduğundan daha fazla öne çıkartacaktır. Sentetik ve yüzde yüz keten kumaşları da tercih etmemelisiniz.

Kalın Kollular İçin Kıyafet Kombinleri


Yarasa ve karpuz kollu bluz modelleri, kalın kollular için ideal üst seçimleridir. Omzu açık ve salaş tshirt modelleriyle kombinin dikkatini kol bölgesinden uzaklaştırabilirsiniz.

Kolsuz ve kısa kollu tshirt modelleri ise kalın kol yapısını daha fazla öne çıkartacağı için uzak durulması gereken parçalardır.

Hiç yorum yok