Üst Reklam

Yırtık Kot Ceket Kombinleri

Kot ceket kombinleri arasında en gözde modellerden biri de yırtık kot ceket kombinleridir. Bu kombin türü moda alanında pantolon ve t-shirt gibi kıyafet türlerinde de karşımıza çıkmaktadır. Yırtık kot ceket kombinlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli durum kombini hangi sosyal alanda kullanacağınızdır. Abartılı yırtık kot ceket kombinleri genellikle bir cafede arkadaşlarınızla beraber bir doğum günü kutlamasında veya sokakta bir gezide tercih edılmesi gereken kombin türü olarak karşımıza çıkarken, daha az yırtık kot ceket kombinleri yeri geldiğinde güzel bir akşam yemeğinde de giyilebilecek bir kombindir. Moda tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise insanların gözüne hoş gelen kıyafetlerin o güne uygun uyarlanmasıdır.


Mesela doğum günü yemeği için yırtık kot pantolon kombini yaratmak istiyorsunuz. Hem göze hoş gelmek istiyorsunuz hem de ortamda sırıtmaktan ziyade en şık bayan siz olmak istiyorsunuz. O zaman; hafif yırtık mavi kot ceket kombini yaparak bu özel günde arkadaşlarınız arasında dikkat çekici ve şık bir kombin yapmanız mümkün olacaktır. Hafif yırtık mavi kot ceketinizin altına beyaz bir t-shirt giyerek ya da siyah dekolteli t-shirt giyerek casual adı verilen rahat bir tarzda kombin yapmanız arkadaşlarınız arasında sizin daha dikkat çekici kombin yapmanızı sağlayacaktır. Bunların altına giyeceğiniz az yırtık siyah kot pantolon ya da hafif açık mavi tonlarda az yırtık kot pantolon, arkadaşlarınızın dikkatini üstünüzde toplayabilir. Ayakkabı tercihi olarak beyaz spor ayakkabı ya da dar siyah kot pantolon altına topuklu ayakkabı tercihi kombininizi daha da göze hoş gelen bir tarza uyarlayabilir. Bu kombinlerde seçtiğiniz t-shirtten giydiğiniz ayakkabıya kadar o günün mevsim şartlarına bağlı olarak ve tabiiki gideceğiniz yere göre yapacağınız kombinler sizin daha ağır bir kombin mi ya da daha da casual bir kombin mi tercih etmenizde önemli bir etken olarak da karşınıza çıkacaktır.


Abartılı yırtık kot ceket kombinleri ise daha çok gündelik yaşamda kullanılan kombinlerdir. Geçtiğimiz yıllarda moda olan yamalı kot ceketlerin yama kısımlarında verilen yırtık desen günümüz modasında tercih edilen bir türdür. Ayrıca sırtta derin yırtık kot ceket modelleri yine tercih edilen başka bir kombin türü olarak göze çarpmaktadır. Derin yırtık kot ceket kombininde renk tonları oldukça önemlidir. Kot ceket koyu renklerde kullanılacaksa; pantolon seçimi ve t-shirt seçimi açık renklerde olması durumunda daha dikkat çekici bir kombin yapmış olacaksınızdır. Açık renkte giydiğiniz derin yırtıklı kot ceket kombinindeyse açık ton bir bluz ve koyu renk pantolon seçimi sokakta bir gezi esnasında göze hoş gelen bir kombin türü yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Hiç yorum yok